Oficjalny logotyp MDP OSP Kęty

środa, 15 Listopad 2017 21:16
Oficjalny logotyp MDP OSP Kęty

Ciężko stwierdzić jak i dlaczego narodził się pomysł stworzenia logo Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kęty. Jednak jesteśmy pewni, że zaczęło się od niewinnego hasła: „A może by tak..?” Zatem założenie było takie – jedyny, niepowtarzalny i własny logotyp MDP OSP Kęty. Zorganizowaliśmy konkurs, którego zwycięzcą został dh Artur Dudek- twórca logo.

Nasze logo ma w sobie dwa inne. Pierwsze z nich jest logiem naszej jednostki, a drugie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Oprócz nich zawiera dwie umięśnione ręce trzymające bosaki, a nad nimi hełm z dwoma toporkami na krzyż.

Często powtarzająca się liczba 2 symbolizuje dwie sekcje połączone w jedną wielką drużynę. Mocne ręce wskazują na siłę i potencjał młodych adeptów.

Po raz pierwszy nasze logo znalazło się na koszulkach, w których godnie prezentowaliśmy się na obozie wakacyjnym z harcerzami Hufca Kęty.

Dołączyło ono do oficjalnych logotypów „Ratownictwa z pasją…”