Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Lot 2017

OSP Kęty
środa, 04 październik 2017 18:12
Lot 2017

30 września br., na zaproszenie OSP GPR Goszcza, czworo naszych ratowników brało udział w ćwiczeniach o kryptonimie „LOT 2017”. Głównym założeniem manewrów była współpraca różnych służb w trakcie poszukiwań 13 spadochroniarzy, którzy ewakuowali się przy użyciu spadochronów po awarii samolotu.

Do przeszukania był duży obszar leśny. W terenie pracowały zespoły z psami oraz szybkie trójki. Do działań wykorzystano także helikopter oraz quady, które sprawnie transportowały „najciężej poszkodowanych” do punktu medycznego rozstawionego w sztabie przez ratowników PCK.

Po działaniach spotkaliśmy się na podsumowaniu akcji oraz wykładzie: „Poszukiwania osób zaginionych – przypadki trudne”, który wygłosiła Pani Dr Joanna Stojer-Polańska, prawnik, kryminalistyk z Katedry Socjologii Prawa UJ.

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy PSP i OSP, policjanci, ratownicy PCK, GOPR, przewodnicy i nawigatorzy z grupy cywilnej, służba leśna i Firma Flaytech. Wspólne spotkania różnych służb na ćwiczeniach to krok do doskonalenia współpracy między ratownikami w trakcie realnych działań. Łącząc siły i środki, którymi dysponujemy, możemy szybciej osiągnąć cel jakim jest dla nas ratowanie ludzkiego życia. Gramy wszyscy do jednej bramki, a razem możemy więcej.
Dziękujemy OSP GPR Goszcza za zaproszenie.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski