Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Nowy samochód specjalistyczny – I etap.

OSP Kęty
wtorek, 14 listopad 2017 23:25
Nowy samochód specjalistyczny – I etap.

Dziś podsumowaliśmy rozliczenie I etapu projektu „Zakup lekkiego samochodu specjalistycznego do przewozu psów ratowniczych, zasobów poszukiwawczych, elektroniki i systemów łączności na potrzeby Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach”.

W obecności przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i Urzędu Gminy Kęty odbyło się oficjalne przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczego, zakupionego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (75.000 zł), Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (60.000 zł), Gminy Kęty (60.000 zł) oraz środków własnych. Łączna kwota inwestycji 197.415 zł.

W wyniku przeprowadzonego zapytania ofertowego najkorzystniejszą ofertę handlową przedstawił dealer MAN’a, który dodatkowo zapewnił terminowość realizacji inwestycji. Zakupiliśmy pojazd marki MAN TGE 3.180 z 177-konny silnikiem 2.0 BiTurbo i z napędem 4×4 w wersji 2 – osobowej z przystosowaniem do specjalistycznej zabudowy.

Kluczowym słowem realizowanego projektu jest WSPÓŁPRACA, która będzie miała swoje miejsce podczas działań ratowniczych w pozyskanym samochodzie oraz WSPÓŁPRACA, która zaowocowała realizacją tego projektu. Na płaszczyźnie finansowania spotkaliśmy się z aprobatą wszystkich zainteresowanych stron uczestniczących w projekcie. Niezmiernie miło było nam usiąść do rozmów z władzami samorządowym wszystkich szczebli, dla których ratownictwo posiada wysoki priorytet.

Serdecznie dziękujemy za okazane zaufanie i współpracę w tak ważnym dla nas projekcie.

 

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski