Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Małopolska Tarcza Antykryzysowa – nowy sprzęt na naszym wyposażeniu.

OSP Kęty
poniedziałek, 24 Sierpień 2020 16:38
Małopolska Tarcza Antykryzysowa – nowy sprzęt na naszym wyposażeniu.

24 sierpnia 2020 r. w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej z rąk wicemarszałka Łukasza Smółki i komendanta wojewódzkiego PSP w Krakowie Piotra Filipka, wraz z 48 jednostkami OSP z naszego województwa, odebraliśmy kompletne przyczepy wyposażone w  specjalne namioty.

Namioty w czasie epidemii będą wykorzystywane jako polowe izby przyjęć, pełniąc tym samym większą około szpitalną przestrzeń. W razie potrzeby w namiotach zostaną wydzielone miejsca dla chorych. Ponadto będą mogły służyć jako magazyny dla leków, środków ochrony osobistej czy sprzętu medycznego. Obiekty będą przystosowane do wykonania dekontaminacji i fumigacji.  Namioty będą mogły również służyć w trakcie długotrwałych akcji ratowniczo-gaśniczych, jako zaplecze medyczne dla poszkodowanych podczas wypadków masowych czy w sytuacjach wyjątkowych, jako tymczasowe miejsce do przechowywania osób, sprzętu, żywności.

W skład każdego z 50 namiotów wchodzi: przyczepa transportowa, agregat prądotwórczy czy nagrzewnica olejowa. Dzięki temu wnętrze będzie oświetlone i ciepłe. Ponadto namioty zostały wyposażone m.in. w 10 łóżek polowych, 10 foteli/krzeseł składanych, stolik polowy oraz śpiwory.

Wyżej wymieniony sprzęt trafił do trzech jednostek z naszego powiatu:

Gmina Kęty – OSP Kęty
Gmina Oświęcim – OSP Brzezinka
Gmina Zator – OSP Zator

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski