Max – Pies na medal

piątek, 18 Wrzesień 2015 0:47
Max – Pies na medal

17 września 2015 roku odbyła się niecodzienna, bo pierwsza w Polsce, uroczystość wręczenia odznaczenia dla zespołu poszukiwawczego pies-przewodnik. W imieniu Pani Minister Spraw Wewnętrznych – Teresy Piotrowskiej, na ręce przewodnika Wiesława Wacięgi i łapy psa ratownika Maxa, odznaczenie przekazał Dyrektor Departamentu Ratownictwa i Ochrony Ludności MSW Pan Sławomir Górski.

Uhonorowany duet służył społeczeństwu od pierwszych dni istnienia Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej utworzonej 12 lat temu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach i brał udział w niezliczonych ilościach akcji poszukiwawczych. Wydarzenie to przypieczętowało oficjalnie przejście Maxa na „emeryturę”. Miejmy nadzieję, że jego następca – Jacke, pod opieką dh Wiesława dorówna mu wytrwałością i umiejętnościami.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych naszego regionu: Jarosław Jurzak – Wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego, Rafał Ficoń – I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty oraz Marcin Śliwa – II Zastępca Burmistrza Gminy Kęty, a także z ramienia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu bryg. Piotr Filipek.

Więcej zdjęć znajdziecie Państwo na: www.gpr.ospkety.pl