Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

MDP na wojskowym lotnisku w Balicach.

OSP Kęty
czwartek, 08 Czerwiec 2017 22:40
MDP na wojskowym lotnisku w Balicach.

3 czerwca pod opieką dh Wiesława i  dh naczelnika Jerzego, z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy na dzień otwarty służb ratowniczych przy lotnisku Kraków – Balice. Po dotarciu na miejsce i przejeździe przez liczne bramki chroniące teren lotniska otrzymaliśmy czas wolny od opiekunów, podczas którego mogliśmy zwiedzić obszar dostępny dla nas, samoloty i helikoptery wojskowe oraz wozy strażackie wykorzystywane na terenie portu. Dla wielu z nas była to pierwsza okazja do zobaczenia startujących i lądujących samolotów.

Lotniskowa Straż Pożarna jest wyposażona w nowoczesne pojazdy i sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który zapewnia ochronę 8 kategorii dla zabezpieczenia ratowniczo-gaśniczego. Poznaliśmy nieznane nam do tej pory wysokiej klasy wyposażenie ratownictwa technicznego, ekologicznego oraz medycznego, pozwalające na zabezpieczenie wszystkich operacji lotniczych, o których opowiedzieli nam obecni tam strażacy. Mieliśmy możliwość zobaczenia pracy działka na MAN’ie o wydajności 6000l/min.

Na koniec  udaliśmy się na teren strzeżony 3. Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej, gdzie mogliśmy porozmawiać z dyżurującymi tam pilotami. 3GPR to samodzielna jednostka wojskowa przeznaczona do realizacji zadań poszukiwawczo- ratowniczych na obszarze lądowym Rzeczypospolitej Polskiej i zadań SAR przy terenie granicznym. Dzięki pilotom mieliśmy okazję zobaczyć wykorzystywane przez nich śmigłowce Mi-8 i Mi-2.

Za niezapomnianą wycieczkę, naszym opiekunom i pracownikom lotniska – DZIĘKUJEMY!

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski