Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

MDP na Złotej Górce!

OSP Kęty
niedziela, 02 październik 2016 21:32
MDP na Złotej Górce!

Po zbiórce w sobotę 24. września nasz opiekun Wiesław wpadł na pomysł, żeby wybrać się z “młodzieżówką” do lasu, na grzyby. Byliśmy bardzo zadowoleni z tej koncepcji i od razu przytaknęliśmy, gdyż takie wyjazdy są bardzo ciekawe i integrujące. Umówiliśmy się więc na godzinę 8:00 następnego dnia.

W niedzielę, pewnie z uwagi na poranną mgłę, niestety nie pojawiła się cała grupa,  ale i tak stawiła się siódemka gotowych wyruszyć w las grzybiarzy. Opiekę  nad nami sprawowali druhowie Wiesław oraz Sławek. Dostaliśmy GPS’y wraz z krótkim szkoleniem, na temat ich użycia. Mogliśmy poczuć się chociaż w małym stopniu jak nasi starsi druhowie z Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej. Po około 2,5 godzinach udało nam się wejść na “Złotą Górkę” (757 m. n.p.m.).  Na szczycie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Po ciekawym zejściu wróciliśmy około 13:30 do remizy.

Musimy tutaj wspomnieć o najmłodszym druhu Kubie, który niedawno wstąpił w nasze szeregi, a tak dzielnie pokonał trasę. Dziękujemy z całego serca naszemu opiekunowi za organizację i  świetną wycieczkę w ten niedzielny poranek.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski