Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Młodzież w Grocie Komonieckiego.

OSP Kęty
wtorek, 14 sierpień 2018 17:41
Młodzież w Grocie Komonieckiego.

W dniach 12-13.08.2018r. obraliśmy kierunek na Grotę Komonieckiego w Beskidzie Małym.

Z pełnymi, dobrze wyposażonymi plecakami, przemierzaliśmy kilometry, góry, pagórki, gęstwiny leśne, by dotrzeć do miejsca noclegowego. Nie powstrzymało nas nic, żaden żywioł (pogoda była strzałem w dziesiątkę), żadna zwierzyna (mrówki, pająki nie były nam straszne). Pomimo kropli potu, które spływały po naszych czołach, dzielnie podążaliśmy za naszym doświadczonym przewodnikiem- psem Jackie’m.

Zakwaterowanie odbyło się w jaskini z oknem na niebo przepełnionym gwiazdami. Nie zapomnieliśmy o odświeżającym prysznicu górskim pod naturalnym wodospadem.

Po wstępnym rozpoznaniu terenu zostaliśmy podzieleni na sekcję- szukania patyków i sekcję- rozpalania ogniska pod czujnym okiem Opiekuna i ochroniarza Jackie’go, który pozostawał w stanie gotowości do zgaszenia pożaru w zarodku.

Niestety już wróciliśmy…. z corocznej tradycyjnej nocy w grocie. Teraz czas na kilka dni obozowych na remizie.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski