Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Nowe twarze w stowarzyszeniu i szeregach JOT.

OSP Kęty
sobota, 26 wrzesień 2020 11:34
Nowe twarze w stowarzyszeniu i szeregach JOT.

Kolejne osoby zasiliły szeregi naszej Jednostki Operacyjno Technicznej (JOT).  W sierpniu po ponad miesięcznym szkoleniu 5 osób pozytywnie zaliczyło egzamin kursu podstawowego organizowany przez KP PSP Oświęcim. Nasi nowi adepci ratownictwa oprócz kursu obligatoryjnego uczestniczyli również w szkoleniach wewnętrznych, mających na celu przygotowanie ich do służby w naszej jednostce i na naszym sprzęcie.
Niestety z uwagi na termin prowadzenia kursu (20 dni kursu w ciągu 1 miesiąca w godzinach dopołudniowych) kolejny raz nie wszyscy nasi strażacy przystąpili do niego i tym samym nadal nie mogą brać udziału w działaniach ratowniczych.

Cieszymy się, że w naszych szeregach pojawiają się ludzie z bogatym doświadczeniem z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (praca u podstaw przynosi wymierne efekty) oraz osoby, dla których straż jest nowym etapem w ich rozwoju osobistym.

Gratulujemy dh Deborze,  dh Katarzynie, dh Marcie, dh Renacie, dh Sylwestrowi!

W szeregach stowarzyszenia i JOT witamy także dh Joannę, która wstąpiła w nasze szeregi z kompletem szkoleń i badań uprawniających do działań.

Dla nich wszystkich jest to kolejny etap realizowania swoich marzeń i pasji. Cieszymy się, że chcą z nami podążać drogą  “ratownictwa z pasją…”

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski