Obchody Dnia Strażaka

czwartek, 08 maj 2014 0:17
Obchody Dnia Strażaka

3 maja 2014 roku w naszej jednostce uroczyście obchodzono coroczne święto patrona strażaków św. Floriana.

Obchody Dnia Strażaka rozpoczęto zbiórką w remizie OSP Kęty, po czym przemaszerowano do kościoła pw. św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków.

Po powrocie z nabożeństwa, Prezes OSP Kęty Zygmunt Karkoszka, Komendant Miejsko-Gminny Gminy Kęty Józef Szafran oraz Prezes Honorowy OG ZOSP RP w Kętach Jan Christ wręczyli medale i odznaczenia zgodnie z uchwałą Zarządu OSP Kęty. Uroczystość zakończono w remizie przy wspólnym posiłku.

Następnego dnia druhowie naszej jednostki przeprowadzili kwestę przy kościele pw. św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Darczyńcom serdecznie dziękujemy. Kwestę przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach zaplanowano na 18 maja 2014 roku.