Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Obóz ratowników wysokościowych 2018

OSP Kęty
środa, 28 Marzec 2018 17:29
Obóz ratowników wysokościowych 2018

W środowisku pożarniczym utarło się już, że w okresie zimowym-wiosennym nasi ratownicy organizują obóz kondycyjny ratownictwa wysokościowego. W tym roku VII edycja obozu odbyła się w dniach 23-25 marca na terenie naszej jednostki, poligonu ratowniczego oraz gościnnie na obiekcie KP PSP Oświęcim.

Dowódcą obozu i osobą odpowiedzialną za założenia, był druh Dawid Gach,  który przygotował, we współpracy z instruktorami, założenia doskonalące umiejętności z zakresu ratownictwa oraz autoratownictwa w warunkach pożarowych, ratownictwa na drzewach,  a takżew studniach i zagłębieniach.

Tegoroczny obóz był doskonałą okazją do zunifikowania technik ratowniczych pod okiem instruktorów ratownictwa wysokościowego:

  • mł. asp. Adama Korzeniowskiego, st. asp. Mateusza Targosz – KM PSP Kraków,
  • mł. asp. Michała Konarskiego – KW PSP Katowice,
  • Kajetana Ginter – Wysokościówka.org.

Dodatkowym tematem obozu była prezentacja sił działających na stanowiska oraz wytrzymałości poszczególnych węzłów przeprowadzona przez Instytut Badań Wysokościowych, działający przy GRS „SAR”.

Serdecznie podziękowania kierujemy dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji obozu, a w szczególności do firm, które wsparły to wydarzenie:

  • Piekarnia Porąbka Tadeusz Oczkowski,
  • Śniat-Med Ratownictwo Krzysztof Śniatecki za zabezpieczenie medyczne ćwiczeń,
  • Bezalin SA za wsparcie sprzętowe

Dziękujemy, że byliście z nami! Powoli już snujemy plany dotyczące przyszłego roku…

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski