Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Od 16 lat z ukierunkowaniem na “człowieka w lesie”…

OSP Kęty
piątek, 25 październik 2019 9:01
Od 16 lat z ukierunkowaniem na “człowieka w lesie”…

25 października przypada 16-ta rocznica powołania w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej specjalizacji poszukiwawczo-ratowniczej.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego w jakim dziś miejscu się znajdujemy. Trudno wymienić każdego z osobna. Wam Drodzy Sympatycy naszej działalności – DZIĘKUJEMY!!!

Również dziś, w tym uroczystym dniu, symbolicznie w poczet psich emerytów naszej jednostki został przyjęty border collie o imieniu Lucky, który przez 11 lat służył w grupie.

Ich służba w szeregach grupy zaczęła się kiedy działający, w tamtym okresie, w naszej jednostce dh Maciej Kumorek podszedł do przyszłej przewodniczki i zapytał: Ela jesteś już gotowa?  Na co? – odpowiedziała. Na zostanie przewodnikiem psa ratowniczego!

Od tamtego czasu minęło 11-cie lat . 11-cie lat wspólnych, akcji treningów egzaminów. Oboje mają na swoim koncie wiele trudnych akcje w terenie i na gruzowisku. Ich praca nigdy mnie nie zawiodła, ich gotowość zawsze była na wysokim poziomie.

Lucky wraz z dh Elżbietą stanowili przez ostatnich 11-cie lat zespół, na którym niejeden przewodnik mógłby się wzorować.

Pies  resztę swojego życia spędzi w stadzie rodzinnym. Dh Eli dziś możemy zadać ponownie pytanie: Ela jesteś już gotowa?

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski