Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Piątkowa seria zdarzeń

OSP Kęty
poniedziałek, 30 Marzec 2015 14:44
Piątkowa seria zdarzeń

Przed godziną 21.00 27 marca 2015 roku zostaliśmy zaalarmowani o pożarze stodoły przy ulicy Kęckie Góry Południowe w Kętach. Na miejsce udały się dwa zastępy OSP Kęty.

Budynku nie udało się uratować. Spaleniu uległa niewielka, drewniana stodoła wypełniona w całości słomą. Działania Straży Pożarnej poległy na ugaszeniu ognia, obronie pobliskich budynków, rozebraniu konstrukcji oraz na przelaniu wodą pozostałej słomy. W akcji udział brały 2 zastępy OSP Kęty, 2 zastępy OSP Kęty-Podlesie, 1 zastęp, cysterna i samochód operacyjny JRG Oświęcim oraz 1 zastęp JRG Andrychów. Następnego dnia rano zadysponowano 1 zastęp OSP Kęty do ponownego przelania pogorzeliska wodą.


Nie była to jedyna akcja tego dnia. Po godzinie 16.00 2 zastępy OSP Kęty, po jednym zastępie z JRG Oświęcim i JRG Andrychów oraz podnośnik JRG Wadowice walczyły z pożarem w kominie budynku oraz silnym zadymieniem przy ulicy Krakowskiej w Kętach. Godzinę później po jednym zastępie z OSP Kęty, JRG Oświęcim i JRG Andrychów zadysponowano do budynku banku przy ulicy Jana III Sobieskiego w Kętach, gdzie aktywowała się czujka pożarowa. Na szczęście po rozpoznaniu sytuacji stwierdzono alarm fałszywy.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski