Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Piątkowe nocne ćwiczenia.

OSP Kęty
poniedziałek, 11 Grudzień 2017 13:25
Piątkowe nocne ćwiczenia.

Szkoleń ciąg dalszy… Tym razem, w piątek, 8 grudnia, przeprowadziliśmy nocne ćwiczenia terenowe. Podzieleni na  grupy ruszyliśmy na ośnieżona trasę.

Sprzęt do nawigacji trafił w ręce stażystów, których zadaniem było doprowadzić pozostałych ratowników do wyznaczonych punktów. Przejście wymagało od nawigatorów dobrej orientacji w terenie i trafnego podejmowania decyzji. Skutki decyzji były różne. Niektórzy przekonali się, że niewielki błąd może mieć bardzo duży wpływ na całe przejście.
Trasy przejścia patrolowali ratownicy na quadach wykonując zlecone czynności operacyjne. Po osiągnięciu wskazanych punktów lokalizacji, na uczestników przejścia czekało następne zadanie – w oparciu o wyznaczony sektor należało dokonać przeszukania szczegółowego z wykorzystaniem zespołów ratowniczych.
Po części praktycznej nastapiło podsumowanie zrealizowanych działań. Przeanalizowano przejścia i zwrócono uwagę na proces podejmowania decyzji w terenie.

Szkolenia i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności jest nieodzownym elementem w życiu ratownika. Wspólne szkolenia łączą i integrują, ale również pomagają zdobyć doświadczenie, które przełoży się na podejmowanie decyzji w trakcie prawdziwej akcji.

Dziękujemy za zaangażowanie!

 

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski