Piotr Zwarycz

piątek, 01 Wrzesień 2017 0:14
Piotr Zwarycz

Piotr Zwarycz – rocznik 82` Oficer Państwowej Straży Pożarnej, ratownik wysokościowy, taternik jaskiniowy, płetwonurek, skoczek spadochronowy, motorowodniak.
Od 15 lat w PSP. Rozpoczynał od CS PSP w Częstochowie, gdzie po skończeniu szkoły trafił do KM PSP Bytom do sekcji wodno-nurkowej.

Od grudnia 2006 roku w JRG Radzionków aż do dnia dzisiejszego. Obecnie na stanowisku Zastępcy Dowódcy Zmiany.

Wielokrotnie uczestniczył jako kadra w Obozach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Fotografowaniem zajmuję się kilkanaście lat. Zaczynał od wydarzeń sportowych takich jak: maratony, triathlony, ekstremalne rajdy przygodowe, których również był współorganizatorem.
Jest kilkukrotnym laureatem konkursów regionalnych i ogólnopolskich.
Jego zdjęcia pojawiały się w telewizji jak również na okładkach wielu czasopism branżowych o tematyce ratowniczej oraz na kilku wystawach. Był uczestnikiem międzynarodowego projektu fotograficznego reprezentując Polskę w Turcji, Grecji i Niemczech, gdzie również wystawiał swoje prace. Uczestniczył także w wielu warsztatach i plenerach fotograficznych w kraju i zagranicą.

Jako jedyny fotograf w kraju posiada oficjalną zgodę Komendanta Wojewódzkiego na fotografowanie podczas akcji. Jego fotografie można zobaczyć na stronie obiektiv.com
Z grupą cfbt.pl związany od przeszło roku, gdzie systematycznie dokumentuje prowadzone szkolenia.