Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Podaj łapę! Dzień psa w Gminie Kęty

OSP Kęty
wtorek, 31 Lipiec 2018 10:14
Podaj łapę! Dzień psa w Gminie Kęty

W niedzielę, 29 lipca br., wzięliśmy udział w dniu psa w Gminie Kęty. Święto czworonożnych pupili na kęckim Rynku zostało zorganizowane przez Wydział Rozwoju UG Kęty oraz Burmistrza Gminy Kęty. Jego celem była pomoc podopiecznym Fundacji Psia Ekipa oraz Schronisku OTOZ Animals Oświęcim. Kęczanie, i nie tylko, wraz ze swoimi czworonogami, licznie stawili się na kęckim Rynku, aby wspólnie się bawić, korzystając z przygotowanych atrakcji, ale przede wszystkim pomagać bezdomniakom.

Nasza grupa zebrała się licznie w niedzielne popołudnie gotowa do wsparcia akcji. Byli także obowiązkowo psi ratownicy. Wspólnie zaprezentowaliśmy obecnym na rynku gościom skrót akcji poszukiwawczo – ratowniczej: wyjście w sektor, odnalezienie przez psa, udzielenie pierwszej pomocy oraz transport osoby poszukiwanej na przyczepce quada. Swoją obecnością wsparł nas Maks – emerytowany psi ratownik, który wraz ze swoim przewodnikiem trzy lata temu otrzymał za swoją wierną służbę odznaczenie „Pies na medal” – wyróżnienie nadawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

Impreza została zaliczona do udanych, a kęczanie, wszyscy goście, sponsorzy oraz partnerzy imprezy okazali serce potrzebującym czworonogom. Stoiska najważniejszych partnerów imprezy, tj. Psiej Ekipy oraz Schroniska OTOZ Animals Oświęcim cieszyły się zainteresowaniem, datków i podarunków nie zabrakło. A my trzymamy kciuki za bezdomne czworonogi, aby znalazły wkrótce swoich ludzkich przyjaciół.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski