Poligon ratowniczy – wsparcie.

niedziela, 06 Listopad 2016 11:39
Poligon ratowniczy – wsparcie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kętach,  otrzymała w dzierżawę 2 hektarowy ogrodzony teren po przepompowni wody.

Obiekty znajdujące się na tym terenie to dwa betonowe zbiorniki, każdy o średnicy ok. 35 m i wysokości 12 m. pomiędzy nimi znajduje się hala z pozostałą armaturą wodną – sekcjami rur.  Teren ten jest idealnym obiektem do budowy poligonu ratowniczego.

Poligon ratowniczy służył będzie nam wszystkim. Strażacy, którzy będą podnosić swoje umiejętności poprzez ćwiczenie w akcjach symulowanych na profesjonalnie przygotowanym poligonie jeszcze szybciej i skuteczniej będą ratować Twoje życie.

Ratownik nigdy nie wie z jakim zadaniem będzie musiał się zmierzyć w prawdziwej akcji, a tam nie ma czasu na wahanie. Podczas prawdziwej akcji ratownik musi być skuteczny.

Poligon ratowniczy przygotowywany jest i konsultowany pod okiem specjalistów z kraju i Europy, tak aby mógł on stać się platformą wymiany doświadczeń róźnych specjalizacji ratowniczych.

Obecnie potrzebujemy do rozbudowy:
– kręgi studzienne,
– głazy z kamieniołomu,
– pojemniki 1000 litrów,
– żwir,
– opony,
– gruz,
– trociny,
– piasek,
– geowłókninę,
– uszkodzone palety,
– płyty betonowe,
– wraki samochodów,
– szweje kolejowe,
– kontener morski i socjalny
– zużyte stemple drewniane.

Jeśli chcą nas Państwo wesprzeć w budowie poligonu i posiadają w/w sprzęt prosimy o kontakt z nami.

ul. Adama Mickiewicza 10
32-650 Kęty