Poobozowe ognisko MDP i ZHP

sobota, 19 Sierpień 2017 20:20
Poobozowe ognisko MDP i ZHP

W piątek (18.08.) na terenie naszej remizy zorganizowaliśmy spotkanie, na którym wspominaliśmy dwa niezapomniane tygodnie na obozie Hufca Kęty w Międzywodziu. Nasi goście, harcerze, mogli zapoznać się z naszą jednostką „od kuchni”. Ich obecność nie obyła się bez obozowych zabaw i piosenek oraz ogniska. Jedną z naszych strażackich atrakcji było rozwinięcie linii gaśniczej i podłączenie kurtyny wodnej, a także przejażdżka wozem strażackim.

Mimo że minął ponad miesiąc od wspólnych wakacji, wciąż jesteśmy przepełnieni energią, optymizmem i niemalejącymi emocjami, które niekiedy ujawniają się na zbiórkach. Mamy zamiar kontynuować dalszą współpracę i wzajemnie się kształcić. Jesteśmy zdania, że relacja strażak-harcerz ma pozytywny wpływ na społeczeństwo i naszą „wspólną pasję…”.

Piątkowe popołudnie było czasem zabawy, śmiechu i integracji. Pamiętaliśmy jednak o tragedii, jaka miała miejsce w Suszku, gdzie podczas obozu zginęły dwie nastoletnie harcerki. Oddaliśmy im hołd minutą ciszy, trwając w zadumie i łącząc się w bólu z ich najbliższymi.