Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Poręba – Sucha Polana 2019

OSP Kęty
środa, 25 wrzesień 2019 22:53
Poręba – Sucha Polana 2019

W dniach 21 – 22 września wzięliśmy udział w Manewrach Poszukiwawczo-Ratowniczych „Poręba – Sucha Polana 2019”. Manewry rozpoczął sobotni panel wykładów. Wysłuchaliśmy prelekcji nt. stanów nagłych u dzieci w czasie wypadków, systemu segregacji medycznej START (trage), rozwiązań poprawiających jakość RKO , faktów i mitów o AED, zwierząt na służbie, dronów w ratownictwie, zasad doboru lądowiska i współpracy ze śmigłowcem policji, zasad funkcjonowania stanowiska kierowania komendy policji oraz nowych substancji psychoaktywnych. Po wykładach znalazł się czas na integrację i rozmowy przy muzyce. W niedzielne przedpołudnie przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy i umiejętności w trakcie założeń przygotowanych w lasach w okolicy Kudłaczy i Kamiennika.

Dwudniowe manewry zgromadziły około 250 osób z wielu grup ratowniczych, zarówno tych ochotniczych, cywilnych jak i państwowych. Wspólnie przy stole oraz na leśnej polanie stanęli do działania członkowie OSP, PSP, Policji, członkowie grup i stowarzyszeń cywilnych – wszyscy. dla których najważniejszy jest „człowiek w lesie”. Sprawne działania wszystkich osób biorących udział w manewrach pokazały, że pomimo różnych mundurów, hełmów czy stopni awansu, potrafimy wspólnie działać dla dobra drugiego człowieka. Współpraca na każdym szczeblu jest możliwa, a wspólne szkolenia bardzo pomagają podnieść poziom i jakość naszej współpracy.
Dziękujemy organizatorom manewrów – Myślenickiej Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej z Psami – za wysoki poziom ćwiczeń i pierwszorzędną organizację.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski