Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Poszukiwania i pożar

OSP Kęty
czwartek, 28 Maj 2015 12:51
Poszukiwania i pożar

26 maja 2015 roku zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań 48 – letniej mieszkanki Kęt. Działania przy współpracy z Policją prowadzone były w rejonie rzeki Soły w okolicach ulicy Juliusza Słowackiego w Kętach.

Obszar wytyczony do przeszukania wymagał zadysponowania kolejnych jednostek OSP naszej gminy. Po upływie około godziny, jednemu z pieszych zespołów udało się zlokalizować kobietę. Przytomną lecz wyziębioną i przemokniętą przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W akcji udział brały: OSP Kęty, GPR OSP Kęty, OSP Kęty Podlesie, OSP Bulowice, OSP Malec, JRG Oświęcim, Policja oraz karetka PRM.

Podczas akcji poszukiwawczej konieczne było przegrupowanie zastępów i zadysponowanie kolejnych, a to za sprawą pożaru, który miał miejsce w zakładzie przy ulicy Fabrycznej w Kętach.

Ogień pojawił się przy piecu przeznaczonym do suszenia polakierowanych elementów. Szybko uporano się z ogniem i towarzyszącym mu silnym zadymieniu, dzięki czemu nie dopuszczono do rozprzestrzenienia zagrożenia na sąsiednie hale.

W akcji udział brały: OSP Kęty, OSP Nowa Wieś, OSP Bielany oraz JRG Oświęcim i JRG Andrychów.

fot. mamnewsa.pl

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski