Poszukiwania Kraków – 6.07.2016 r.

sobota, 09 Lipiec 2016 11:13
Poszukiwania Kraków – 6.07.2016 r.

6 lipca 2016 r. zostaliśmy zadysponowani do pomocy w poszukiwaniach 75 -cio letniego mieszkańca Krakowa, zakwalifikowanego do I kat. zaginięć.

Na miejscu prowadzone były już działania przez strażaków z GPR OSP Goszcza. Była to jedna z pierwszych akcji poszukiwawczych, w którą zostaliśmy włączeni po kilku godzinach od rozpoczęcia działań terenowych i na której istniała rzetelna dokumentacja prowadzonych akcji terenowej.

Działania nasze skupiły się na współpracy ze strażakami z GPR OSP Goszcza, lokalnych OSP i JRG wezwanych do działań.

W wyniku prowadzonego dochodzenia w terenie, przez strażaków ustalono, że 5 lipca około godz. 15.00 poszukiwany był widziany w rejonie ul. Suchy Raj. W to miejsce przerzucono znaczne siły i ujawniono ślady kluczowe do dalszych działań. Przed godziną 20:00 włączone zostały zasoby MCGPR, które pracowały w terenie do 22.50 i zostały wycofane przez policjanta dowodzącego akcją.

Następnego dnia po wznowieniu działań, śmigłowiec ujawnił zwłoki mężczyzny w zaplanowanym sektorze.

Dziękujemy strażakom i zespołom cywilnym za współpracę podczas działań.