Poszukiwania w Kozach

poniedziałek, 14 Kwiecień 2014 9:17
Poszukiwania w Kozach

12 kwietnia 2014 roku po godzinie 21.00 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty została zadysponowana do akcji poszukiwawczej w Kozach.

Wstępne ustalenia pozwoliły określić, że 13-latka około godziny 15.00 wyjechała z domu na rowerze i do tej pory nie wróciła. W poszukiwania, prócz GPR OSP Kęty, zaangażowanych było 70 Strażaków z OSP Kozy, OSP Lipnik, OSP Bujaków, OSP Pisarzowice, 5 strażaków PSP Bielsko Biała oraz 28 Policjantów.

Prócz sporej liczby osób zaangażowanych w akcję poszukiwawczą, psów poszukiwawczo-ratowniczych, psa tropiącego oraz sprzętu, bardzo pomocna okazała się obecność, przebywającej właśnie na szkoleniu psychologicznym w GPR OSP Kęty, pani Sylwii Kaczan, psycholog, a zarazem szefowej Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Osoba zaginiona, następnego dnia rano, sama wróciła do domu.