Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Pożar budynku w Łękach

OSP Kęty
poniedziałek, 19 styczeń 2015 12:09
Pożar budynku w Łękach

17 stycznia 2015 roku przed godziną 18.00 dwa zastępy OSP Kęty zostały zadysponowane do pożaru budynku przy ulicy Piastowskiej w Łękach. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęty jest cały budynek przemysłowo-magazynowy o konstrukcji drewniano-murowanej, należący niegdyś do PGR-u.

W budynku znajdowały się materiały włókiennicze i skóropodobne, składowane w belach, co utrudniało dotarcie do źródeł ognia. Podano prądy wody i piany gaśniczej w natarciu. Do przegrzebania pogorzeliska wykorzystano dwie koparko-ładowarki należące do MZWiK w Kętach. Budynku nie udało się uratować. Szybko rozprzestrzeniający się ogień strawił część budynku, a pozostałą część dla bezpieczeństwa zburzono. Akcja trwała blisko 8 godzin.

W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Kęty, zastęp OSP Łęki, 2 zastępy OSP Bielany, zastęp OSP Osiek, 2 zastępy OSP Jawiszowice, zastęp OSP Włosienica, zastęp OSP Zasole, 4 zastępy PSP Oświęcim, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Galeria zdjęć: facebook.com/ospkety

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski