Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Pożar budynku mieszkalnego

OSP Kęty
środa, 10 wrzesień 2014 5:27
Pożar budynku mieszkalnego

8 września 2014 roku po godzinie 16.00 doszło do pożaru w budynku mieszkalnym przy ulicy Krakowskiej w Kętach. Pożar zlokalizowano w kuchni, a jego przyczyną okazał się pozostawiony sememu sobie garnek na kuchence gazowej. Wysoka temperatura doprowadziła do zapłonu mebli kuchennych i silnego zadymienia pomieszczeń. Szybka interwencja nie dopuściła do rozprzestrzenienia się zagrożenia. W czasie pożaru w budynku nikt nie przebywał.

Działania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu zasilania prądu i gazu w budynku, podaniu jednego prądu wody w natarciu, usunięciu spalonych przedmiotów oraz przeszukaniu, oddymieniu i sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem obecności tlenku węgla.

W akcji udział brały 2 zastępy OSP Kęty, zastęp PSP Oświęcim oraz Policja.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski