Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Pożar mieszkania na os. Nad Sołą

OSP Kęty
wtorek, 10 Listopad 2020 21:57
Pożar mieszkania na os. Nad Sołą

9 listopada o godzinie 16:29 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru mieszkania na osiedlu Nad Sołą 5.

Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami. Po dojeździe pod wskazany adres zastaliśmy pożar w fazie rozwiniętej. Otrzymaliśmy informacje, że w mieszkaniu objętym ogniem znajduję się jedna osoba. Niezwłocznie pierwsza rota strażaków rozpoczęła przeszukanie pomieszczeń, po lokalizacji osoby poszkodowanej ratownicy przystąpili  do ewakuacji jej ze strefy niebezpiecznej i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowej poszkodowanej. Jednocześnie trwała ewakuacja mieszkańców bloku (22 osoby) oraz lokalizacji źródła ognia i wentylacja pomieszczeń. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

SiS:

  • OSP Kęty x 2
  • OSP Kęty Podlesie x 1
  • JRG Oświęcim x 2
  • JRG Andrychów x 2
  • Zespół Ratownictwa Medycznego x 2
  • Policja x 2
  • Pogotowie gazowe

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski