Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2017.08.20 Pożar na ul. Krakowskiej.

OSP Kęty
wtorek, 22 Sierpień 2017 22:27
2017.08.20 Pożar na ul. Krakowskiej.

20 sierpnia przy ul. Krakowskiej w Kętach doszło do pożaru w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.
Po dojeździe na miejsce dowódca naszego zastępu stwierdził pożar w pełni rozwinięty w jedym z pomieszczeń. Natychmiast podjęto działania gaśnicze podając jeden prąd wody w natarciu z zewnątrz oraz drugi przez rotę wewnątrz. Po kilku minutach największe zarzewie zostało opanowane. W międzyczasie podjęto działania rozpoznania i przeszukania pomieszczeń na obecność osób poszkodowanych. Na szczęście w wyniku tego pożaru nikt nie ucierpiał. Dalsze działania polegały na przewietrzeniu pomieszczeń oraz zabezpieczeniu miejsc rozprzestrzeniania się pożaru na poddaszu.

Na uwagę zasługuje czyn strażaków z OSP Moszczenica, którzy jako jedni z pierwszych zauważyli pożar i bohatersko podjęli działania mające na celu rozpoznanie miejsca oraz próbę odnalezienia mieszkańców. Strażacy wybili okno, weszli do pomieszczeń nieobjętych pożarem i w wyniku tych działań uratowali kilka zwierząt domowych. Z pewnością gdyby w budynku znajdowali się ludzie, mieliby oni o wiele większe szanse na przeżycie.
Gratulujemy i ufamy, że ta postawa będzie przykładem dla innych.
Strażakiem się jest, a nie bywa!

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Śniat-Med 3 Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Kraków Balice Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna