Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Pożar poddasza [wideo]

OSP Kęty
środa, 18 grudzień 2013 14:20
Pożar poddasza [wideo]

W nocy z 15 na 16 grudnia 2013 roku przed godziną 2.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poddasza przy ulicy Kęckiej w Bielanach.

Po przybyciu stwierdzono pożar całego poddasza i części dachu w okolicach komina. Po odłączeniu mediów (prądu i gazu) przystąpiono do gaszenia prądami wody w natarciu z zewnątrz i wewnątrz budynku. Po zlokalizowaniu pożaru wykonano rozbiórkę dachu w celu dogaszenia.

Do zlokalizowaniu niewidocznych zarzewi ognia wykorzystano kamerę termowizyjną która znajduje się na wyposażeniu OSP Kęty. Po zakończeniu działań gaśniczych, zniszczony dach zabezpieczono plandeką. Szacunkowe straty wyniosły 150 tys. zł, natomiast uratowano majątek wart około 200 tys. zł. Akcja trwała do godziny 6.00 rano.

W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Kęty, 1 zastęp OSP Bielany, 1 zastęp, podnośnik, cysterna i samochód operacyjny PSP Oświęcim, a także Policja i Pogotowie Energetyczne.

Wejście pierwszej roty do płonącego budynku:

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski