Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Pożar w Bulowicach

OSP Kęty
wtorek, 06 maj 2014 13:25
Pożar w Bulowicach

5 maja 2014 roku o godzinie 20.00 zostaliśmy powiadomieni o pożarze budynku przy ulicy Skotnica w Bulowicach.

Pożar objął całą powierzchnię dachu niezamieszkałego budynku. W akcji użyto w natarciu trzech prądów wody z zewnątrz oraz jednego wewnątrz. Do środka budynku wprowadzono 2 roty celem przeszukania pomieszczeń i dotarcia do źródeł ognia.

Działania były utrudnione przez długo utrzymujące się silne zadymienie. Na skutek zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Pożar został zlokalizowany przed godziną 22.00, po czym budynek nadal był nadzorowany pod kątem obecności zarzewi ognia.

W akcji udział wzięły 3 zastępy OSP Kęty, 1 zastęp OSP Bulowice, 1 zastęp PSP Oświęcim, 2 zastępy PSP Andrychów oraz podnośnik PSP Wadowice. W drodze do zdarzenia była również cysterna z PSP Oświęcim, jednak po częściowym opanowaniu sytuacji KDR postanowił odesłać ją do jednostki.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski