Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Próbna ewakuacja kościoła

OSP Kęty
wtorek, 16 Czerwiec 2015 19:45
Próbna ewakuacja kościoła

14 czerwca 2015 roku odbyła się próbna ewakuacja kościoła pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Kętach-Podlesiu. W ćwiczeniach udział brały zastępy OSP Kęty i OSP Kęty-Podlesie, a całą akcją kierował komendant miejsko-gminny Józef Szafran.

Ewakuację wszczęto na skutek silnego zadymiania w kościele co zagrażało uczestniczącym we mszy ludziom. Do budynku, celem przeszukania, wprowadzono roty w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na zewnątrz zbudowane zostały linie linie główna, gaśnicze i zasilająca, a także punkt medyczny do zaopatrzenia ewakuowanych poszkodowanych. Kolejnym założeniem była ewakuacja strażaka, który zasłabł podczas działań w środku i po którego pomoc wezwał partner z roty. Do oddymienia pomieszczeń wykorzystano wentylator oddymiający.

Zmagania podsumowano na spotkaniu, gdzie omówiono wszystkie punkty ćwiczeń. Całość została oceniona wzorowo.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski