Projekt 150-lecie OSP Kęty.

niedziela, 31 Marzec 2019 22:59
Projekt 150-lecie OSP Kęty.

AKTUALIZACJA: Oczywiście artykuł jest żartem prima aprilis‘owym, aczkolwiek w każdym dobrym kłamstwie jest odrobina prawdy… szczegóły niebawem;-)

W związku ze zbliżającymi się obchodami 150 – lecia naszego stowarzyszenia, wraz z komitetem społecznym organizującym to wydarzenie, chcielibyśmy się podzielić z Państwem wypracowanym programem, który będzie realizowany przez najbliższe 2 lata.

Komitet organizacyjnym postanowił:

• wnioskować o odznaczenie Orderem Odrodzenia PolskiPolonia Restituta (PR)
  • uhonorować 15 osób, jednostek wspierających, instytucji (1 laureat na 10 -cio lecie), które przyczyniły sie do rozwoju naszego stowarzyszenia
  • wykonać renowację fontanny na rynku, celem upamiętnienia ofiar wielkiego pożaru z 29 czerwca 1797, który strawił większość zabudowań naszego miasta (projekt jest realizowany i oficjalne otwarcie nastąpi w Dniu Strażaka – 4 maja)
  • jedną z kul na rynku (od strony pomnika św. Jana Kantego) powiązać z rzeźbą psa ratowniczego Max’a upamiętniającego jego odznaczenie przez MSWiA.
  • zorganizować 150 prelekcji dla uczniów placówek oświatowych na terenie naszego działania
  • zakupić ciężki samochód gaśniczy (złożone 2 projekty – czekamy na roztrzygnięcie)
  • przygotować box garażowy i zakupić statek powietrzny (w trakcie realizacji)

Wszystkich zainteresowanym wsparciem tego przedsięwzięcia zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 17.30 w progi naszej remizy, gdzie do godziny 19.00 obraduje Komitet Organizacyjny 150-lecia OSP Kęty.