Rafał Antosik

piątek, 01 Wrzesień 2017 14:02
Rafał Antosik

Rafał Antosik – absolwent SGSP, po ukończeniu Szkoły w 2002r. rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej SGSP, gdzie pracuje do dziś. Obecnie na stanowisku Zastępcy Dowódcy Zmiany. Uczestnik wielu szkoleń i kursów specjalistycznych m.in. z zakresu ratownictwa techniczno-drogowego, stabilizacji konstrukcji budowlanych, ratownictwa wodno-nurkowego oraz pasjonat w dziedzinie gaszenia pożarów wewnętrznych.
W latach 2003, 04 i 07 uczestnik międzynarodowych poligonów grup poszukiwawczo-ratowniczych w Pstrążu, gdzie prowadził zajęcia z zakresu gaszenia pożarów w budynkach wielorodzinnych. Współautor programu szkolenia strażaka z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, członek grupy “liderów” będących trenerami kadry instruktorskiej CFBT. Ponadto jest członkiem grupy roboczej kontynuującej program wielofunkcyjnych trenażerów pożarowych.

“Będąc instruktorem ogniowym w grupie cfbt.pl chciałbym, poza prowadzeniem szkoleń z zakresu technik gaśniczych (dla wszystkich strażaków PSP i OSP), podjąć problematykę wypracowywania właściwych taktyk przy pożarach strukturalnych, skierowaną do funkcjonariuszy z uprawnieniami KDR”.