Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Remiza to Dom Strażaka i jego Rodziny.

OSP Kęty
środa, 08 Marzec 2017 21:13
Remiza to Dom Strażaka i jego Rodziny.

4 marca br. remizą zawładnęły nasze dzieci. Był to dzień zabawy, integracji i krzewienia wartości strażackich wśród najmłodszych, być może w przyszłości naszych potencjalnych członków stowarzyszenia.
Był to również dzień refleksji, rozmów i szukania zrozumienia dla naszego “ratownictwa z pasją…” u naszych “drugich połówek”, które niejednokrotnie w pędzie dnia codziennego są naszym tłem dla wydarzeń związanych z życiem stowarzyszenia. Tłem, które ciężko dojrzeć z zewnątrz, a bez którego nasze zaangażowanie w działalność jednostki byłoby niemożliwe.

W rodzinach strażackich tradycja pożarnictwa powinna być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Prawie 150 – letnia historia naszego stowarzyszenia obrazuje zmiany społeczne jakie zachodziły na przestrzeni lat w naszym środowisku. Dziś stajemy przed nowymi wyzwaniami związanymi ze współczesnym światopoglądem, realiami życia w wszechobecnym konsumpcjonizmie, gdzie “mieć” jest ważniejsze od “być”.  W świecie, gdzie ratownictwo ochotnicze musi rywalizować z oczekiwaniami pracodawcy. U każdego strażaka rośnie także świadomość związana z bezpieczeństwem,  odpowiedzialnością w działaniach w stosunku do poszkodowanego,  swojej rodziny i samego siebie. Bez wsparcia i aprobaty rodziny byłoby to niemożliwe.

Za nieocenione wsparcie, Tobie droga Rodzino strażaka, z całego serca dziękujemy!

Remiza to Dom Strażaka i jego Rodziny.

Jak wygląda Dom Strażaka od środka? Już dziś zapraszamy na Dzień Otwarty 7 maja (niedziela).

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski