Remont remizy

poniedziałek, 17 Listopad 2014 5:35
Remont remizy

W drugiej połowie 2014 roku remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Ketach przeszła gruntowną modernizację zewnętrznej części budynku. Koszt modernizacji obiektu wyniósł 203.294,66 zł brutto, z czego 75.067 zł pochodziło z dotacji z WFOŚiGW w Krakowie, a 18.134 zł z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolskie remizy 2014”.

W ramach projektu przeprowadzono:

• roboty remontowe związane z elewacją remizy,
  • remont elementów pokrycia dachu remizy,
  • roboty remontowe związane z elewacją wieży remizy,
  • remont elementów pokrycia dachu wieży remizy,
  • malowanie elewacji wieży remizy,
  • wymianę stolarki okiennej z parapetami /bez wieży/,
  • wymianę stolarki okiennej z parapetami – wieża,
  • prace ociepleniowe elewacji budynku remizy wraz z wyprawą tynkarską (bez wieży).

Prace zostały wykonane przez firmę F.H.U.B „ZŁOCKI” Robert Złocki z Kamionki Wielkiej terminowo i bez zastrzeżeń.

Przypominamy, że końcem 2013 roku z inicjatywy strażaków przeprowadzono prace budowlane mające na celu zwiększenie powierzchni garażowej.

O ile można uznać, że działania OSP Kęty w latach 2013 i 2014 były ukierunkowane na remont budynku z zewnątrz, o tyle na pewno skupienie w roku 2015 padnie na wyremontowanie pomieszczeń remizy. Wszystko za sprawą Państwa głosów na projekt „Modernizacja pomieszczeń w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach” w Budżecie Obywatelskim Gminy Kęty na rok 2015. Na nasz projekt oddano 1137 głosów, co zagwarantowało zajęcie pierwszego miejsca wśród zadań dzielnicy Stare Miasto, w której projekt został zgłoszony. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim głosującym, i cieszymy się, że bezpieczeństwo mieszkańców gminy nie jest Państwu obojętne.
24952292049_b5856085f2_b