Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Rescue Days.PL Skwierzyna 2021

OSP Kęty
niedziela, 19 wrzesień 2021 13:54
Rescue Days.PL Skwierzyna 2021

W dniach 17-18 września 2021 r.  nasi strażacy brali udział w cyklicznych warsztatach ratownictwa, które od kilku lat odbywają się  w Polsce pod nazwą Rescue Days.PL.

W ciągu dwóch dni ratowniczych zmagań strażacy z kilku krajów UE stanęli naprzeciw kilku trudnych scenariuszy, a podczas ich realizacji mogli wypracowywać wspólne rozwiązania problemów, z którymi spotykają się na co dzień podczas prowadzonych działań ratowniczych. Przygotowane scenki dały możliwość sprawdzenia i zastosowania najnowszych technik ratowniczych.

Dziękujemy za zaproszenie na warsztaty i za możliwość nauki, wymiany doświadczeń i wspólnego współuczestnictwa w rozwoju naszego rodzimego ratownictwa. Praca ze strażakami z różnych zakątków Polski i Europy pozwala na ocenę swoich kierunków rozwoju z różnej – dużo bogatszej – perspektywy. Był to już 4 rok, odkąd nasi ratownicy mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Doświadczenie i wiedza zdobyta na tych warsztatach przenosi się na poziom szkoleń wewnętrznych organizowanych przez naszą jednostkę i wzbogaca nasz warsztat ratowniczy.

“W profesjonalizmie nie ma przypadków ani sukcesów”

W tym roku gospodarzem wydarzenia była Skwierzyna – miasto w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim. Przypomnijmy, że gospodarzami poprzedniej edycji w 2019 r. była nasza jednostka.(Rescue Days Kęty 2019)

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski