Rescue Days Poznań 2022

wtorek, 23 sierpień 2022 0:38
Rescue Days Poznań 2022

W dniach 19-20 sierpnia 2022 r. braliśmy udział w międzynarodowych warsztatach ratownictwa, które od kilku lat odbywają się cyklicznie w Polsce oraz poza granicami kraju. W tym roku odbywały się w Poznaniu, na obiektach Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Dwa dni intensywnych szkoleń, ćwiczeń, wymiany doświadczeń z instruktorami oraz innymi strażakami z całej Polski oraz Europy, mieliśmy możliwość przepracowania kilka trudnych scenariuszy, które mogą wydarzyć się w realnych działaniach ratowniczych. Poznaliśmy również budowę samochodów elektrycznych, budowę baterii oraz metody gaszenia oraz schładzania takich samochodów.

Dziękujemy za zaproszenie na warsztaty, możliwość dalszej nauki i rozwoju w ratownictwie, jak i wymiany doświadczeń ze strażakami z całej Polski oraz Europy. Był to już 5 rok, odkąd nasi ratownicy mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Doświadczenie i wiedza zdobyta na tych warsztatach przenosi się na poziom szkoleń wewnętrznych organizowanych przez naszą jednostkę i wzbogaca nasz warsztat ratowniczy.