Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Rodziny górników na remizie.

OSP Kęty
piątek, 15 czerwiec 2018 15:22
Rodziny górników na remizie.

Dzień dziecka dla rodzin ratowników górniczych z KWK PIAST 10 czerwca naszą jednostkę odwiedziły rodziny ratowników z KWK „Piast”. Wszystko odbywało się w duchu niedawno obchodzonego dnia dziecka. Najmłodsi goście mogli zobaczyć i spróbować na własnej skórze na czym polega służba strażaka.

Członkowie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mogli wykorzystać nabyte na cotygodniowych zbiórkach umiejętności i pod czujnym okiem, ich opiekuna, dh Wiesława przygotowali poszczególne stanowiska tj. ratownictwomedyczne, podciąganie na linie, oprowadzanie po samochodach, malowanie twarzy, zwiedzanie remizy wraz z możliwością wyjścia na wieżę oraz tor przeszkód inspirowany zawodami, w których dzień wcześniej nasza MDP brała udział.

Rodzice w międzyczasie mogli spędzić czas ze sobą, lecz nie zabrakło też tych, którzy chętnie sprawdzili swoje umiejętności m. in. na stanowisku wysokościowym. Nie mogło oczywiście zabraknąć części z psami ratowniczymi, a na stołach tradycyjnie gościła strażacka grochówka przygotowana przez jednego z druhów naszej jednostki.

Punktem kulminacyjnym była przejażdżka MAN’em „na sygnałach”. Dzieci mogły poczuć się, niczym strażacy jadący do zdarzenia.

Rodziny ledwo wróciły do domu, a niektóre z ich pociech już chciały wrócić na naszą remizę, ćwiczyć i kształtować nowe ratownictwo z pasją…

P.S.

“Młode chcą ćwiczyć! Musiałem line z węzłami ogarnać i się wspinają i pozdrawiaja druhnę, która je uczyła”

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski