Samochód specjalistyczny do przewozu zasobów ludzkich i psów ratowniczych.

piątek, 01 kwiecień 2022 9:02
Samochód specjalistyczny do przewozu zasobów ludzkich i psów ratowniczych.

AKTUALIZACJA!

Oczywiście poniższy post był żartem prima aprilisowym. Ale jak w każdej dobrej opowieści znajduje się w nim ziarenko prawdy.

===========

Z uwagi na wielowątkowość naszych działań, jako jednostki OSP, wdrożyliśmy w zeszłym roku koncepcje projektu i zakupu wnioskowanego samochodu. W bieżącym roku udało nam się zakupić i przystosować do działań, ze środków własnych, przyczepę do przewozu psów ratowniczych w celu zwiększenia we wnioskowanym samochodzie przestrzeni do przewozu zasobów ludzkich.

Nowy samochód jest obecnie na etapie produkcji i w najbliższym czasie zasili nasz tabor.

Obecnie posiadamy do tego celu samochód LT 35 z 2003 r. Z uwagi na jego wiek i przebieg 345 000 km, utrzymanie tego samochodu w gotowości bojowej pochłania duże zasoby finansowe, dlatego chcemy go wycofać z dalszej eksploatacji.

Należy zaznaczyć, że samochód służy do działań nie tylko poszukiwawczo-ratowniczych. Pełni on służbę w naszej jednostce jako główny samochód do przewozu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (na dzień dzisiejszy posiadamy 38 członków MDP ) oraz jako samochód do transportów sytuacyjnych (COVID, pomoc Ukrainie, wyjazdy na szkoleni i egzaminy).