„ŚLUBUJĘ – ze wszystkich sił służyć Ojczyźnie…”

poniedziałek, 03 Marzec 2014 17:18
„ŚLUBUJĘ – ze wszystkich sił służyć Ojczyźnie…”

1 marca 2014 roku był szczególnym dniem dla adeptów Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach. Tego dnia nasi najmłodsi podopieczni oficjalnie wstąpili w szeregi jednostki.

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: Mateusz Rozumek, Maciej Malec, Adrian Wacięga, Katarzyna Bieniek, Katarzyna Kucharek, Renata Bielewicz, Artur Dudek, Jakub Pułka, Konrad Krupnik, Martyna Gurdek, Filip Rusinek i Aleksander Pilch złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar OSP Kęty. Jako symbol przynależności do jednostki z rąk Prezesa OSP Kęty Zygmunta Karkoszki i Komendanta Gminnego ZOSP RP w Kętach Józefa Szafrana każdemu wręczono emblematy „STRAŻ”, by móc godnie reprezentować Ochotniczą Straż Pożarną, a także zaświadczenia ukończenia Kursu MDP, który odbył się wcześniej.

W uroczystości udział wzięli członkowie OSP Kęty oraz zaproszeni goście: dh Jan Christ oraz rodziny i przyjaciele członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek, przy którym przedstawiono prezentację multimedialną podsumowującą działalność MDP OSP Kęty w ostatnich miesiącach.