Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Sobota dniem szkoleniowym – “DC Danger Zone”.

OSP Kęty
sobota, 06 luty 2021 17:52
Sobota dniem szkoleniowym – “DC Danger Zone”.

Wraz z lawinowym rozwojem energii odnawialnej w ostatnich latach dostrzegliśmy rosnące zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa strażaka, który może być narażony w trakcie prowadzenia działań na ryzyko stwarzane przez systemy fotowoltaiczne. Ryzyko to jest znane jako „DC Danger Zone”. Warto wiedzieć z czym mamy do czynienia i jak sobie radzić podczas działań z tymi instalacjami.

6 lutego 2021 r.  podczas szkolenia prowadzonego pana Marka Laska z Solar Safety Solutions Sp. z o.o. poznaliśmy produkt o nazwie PVStop, który blokuje generację energii elektrycznej przez moduły fotowoltaiczne w każdych warunkach pogodowych. PVStop eliminuje ryzyko porażenia prądem stałym o wysokim napięciu. To formuła na bazie polimeru, która skutecznie “wyłącza” panele poprzez utworzenie powłoki uniemożliwiającej przedostanie się promieni słonecznych.

Dziękujemy za poświęcony czas i merytoryczny przekaz.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski