Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Sobota pod znakiem interwencji

OSP Kęty
wtorek, 06 październik 2015 14:31
Sobota pod znakiem interwencji

W sobotnie przedpołudnie 3 października 2015 roku nasze zastępy zostały zaalarmowane do trzech zdarzeń w Kętach, dwóch pożarów i wypadku.

Przed godziną 5.00 wybuchł pożar w jednym z zakładów przetwórstwa aluminium przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Kętach. Po rozpoznaniu stwierdzono palący się aluminiowy pył odpadowy pochodzący z filtrów. Ze względu na specyfikę spalania aluminium nie można go gasić wodą, ani środkami ją zawierającymi. Wstępnie działania prowadzono z zastosowaniem piasku, a całkowitego ugaszenia dokonano solą drogową.

W działaniach udział brał 1 zastęp OSP Kety, 3 zastępy JRG Oświęcim oraz koparko-ładowarka MZWiK w Kętach.


Po godzinie 9.00 dwa zastępy OSP Kęty wyjechały do pożaru zakładu regeneracji wózków widłowych przy ulicy Krakowskiej w Kętach. Źródłem ognia okazało się ocieplenie wewnątrz ściany hali produkcyjnej. Do zlokalizowania pożaru ukrytego konieczna była rozbiórka, przy której wykorzystano kamerę termowizyjną. Zagrożenie zostało szybko zlokalizowane i usunięte.

W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Kety, 4 zastępy JRG Oświęcim i 1 zastęp JRG Andrychów.


Około godziny 10.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Spacerowej w Kętach. Kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący wydostał się z pojazdu o własnych siłach, uskarżając się jedynie na ból ręki i klatki piersiowej. Samochód zabezpieczono poprzez podanie piany ciężkiej.

W działaniach udział brał 1 zastęp OSP Kęty, karetka PRM oraz Policja.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski