Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Spotkanie w KW PSP Kraków.

OSP Kęty
sobota, 07 grudzień 2019 13:45
Spotkanie w KW PSP Kraków.

2 grudnia 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie  odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej, zajmującej się usprawnieniem funkcjonowania grup poszukiwawczo-ratowniczych na terenie Małopolski.

Zapoznaliśmy się z raportem dokumentującym zasoby ludzkie i sprzętowe, którymi dysponują poszczególne jednostki. Autorem raportu jest kpt. Marcin Kwiatek. Raport ma na celu również unifikację terminologii.

Rozmowy na szczeblu wojewódzkim, w których oprócz przedstawicieli grup ochotniczych, uczestniczyli przedstawiciele JRG PSP oraz Szkoły Aspirantów PSP, przyniosły szereg nowych pytań i tematów, nad którymi musimy się wspólnie pochylić i dążyć do wypracowania jednolitego i przejrzystego sposobu funkcjonowania wszystkich służb zaangażowanych w działania poszukiwawczo-ratownicze w terenie otwartym i na gruzowisku.

Od 2012 r. intensywnie pracujemy nad wdrażaniem dobrych praktyk w działaniach SAR bo dla nas zawsze liczy się człowiek “w lesie”… 

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski