Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Standaryzacja wg normy EN795 na naszym poligonie.

OSP Kęty
poniedziałek, 10 Wrzesień 2018 18:39
Standaryzacja wg normy EN795 na naszym poligonie.

W miniony weekend nasz poligon odwiedziła Grupa Ratownictwa Specjalistycznego SAR. Ratownicy z SARu pomogli nam przygotować poligon pod treningi z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Przygotowano specjalne punkty asekuracyjne do treningu hakówki pionowej, trawersów, tyrolek czy przepinek. Część poligonu została także przygotowana do rozwieszenia poręczówek pozwalających na bezpiecznie poruszanie się przy podestach bez barierek. W sumie osadzono 59 nowych punktów. Wszystkie nowe kotwy oraz kilkadziesiąt starych zostało poddane obciążeniom testowym zgodnym z normą EN795. Kilka dotychczas używanych punktów zostało usunięte ze względów bezpieczeństwa, a w ich miejsce osadzono nowe.

Dwa dni pracy zwieńczyło oznaczenie każdego sprawdzonego miejsca na wypadek pominięcia punktów. Specjalistyczny tester zapewniła firma Sky Access Team, a kotwy wraz z plakietkami były prezentem od GRS SAR.

Dziękujemy za wsparcie!

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski