Superaktywni 2014

poniedziałek, 17 Listopad 2014 18:37
Superaktywni 2014

15 listopada 2014 roku w Domu Kultury w Ketach odbyła się gala wręczenia nagród „Aktywni 2014”. Jest nam miło poinformować, że Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza działająca w szeregach OSP Kęty wyróżniona została statuetką „Superaktywni 2014”. Przyznanie tytułu uzasadniono pełną poświęcenia działalność na rzecz mieszkańców gminy Kęty.

W strukturach działającej w Kętach od 140 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach przed dwunastu laty utworzona została Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty. To jedną z niewielu w Polsce specjalistycznych jednostek ratowniczych z psami, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych w terenie oraz niesieniem pomocy ofiarom katastrof budowlanych. W ciągu swojego istnienia GPR Kęty uczestniczyła w wielu akcjach ratunkowych. Członkowie grupy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje i doskonalą umiejętności. Chętnie uczestniczą również w pokazach i dzielą się swoją wiedzą nie tylko z kolegami ratownikami, ale i z ludźmi niezwiązanymi z ratownictwem na co dzień. Na uwagę zasługuje również szeroko rozumiana współpraca GPR OSP Kęty ze środowiskiem akademickim, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji. Obecnie Grupa zacieśnia współpracę z Fundacją Itaka.

fot. kety.pl

Więcej o gali Aktywni 2014.