Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Świat oczami dziecka- Dzień Dziecka 2020

OSP Kęty
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 14:29
Świat oczami dziecka- Dzień Dziecka 2020

“Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”
Phil Bosmans

1 czerwca to nie tylko okazja do wręczenia słodkości i małych upominków pociechom (tym mniejszym i większym;). Skoro ten dzień jest szczególnym dniem dla dzieci, może warto by było wcielić się w to małe, ciekawe, bezbronne dziecko? Dzieci wbrew pozorom potrafią wiele nauczyć.

Antoine de Saint-Exupéry pisze:

Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku, uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością.

To dowód na to, że dziecko nie tylko potrafi szczerze i bezgranicznie pokochać, ale dostrzega w drobnych rzeczach, niezauważalnych, coś pięknego. Dziecięca radość, optymizm i szczerość są godne pozazdroszczenia. Dla nich płeć, kolor skóry, wyznania religijne i kulturowe, styl, wiek nie mają znaczenia. Chęć poznania drugiego człowieka, odkrywania świata jest silniejsza i jak najbardziej właściwa. Co więcej! Przebywanie wśród “chodzących cudów” odmładza. Potwierdzone!

Więc może warto chociaż dziś, ten jeden dzień w roku, “zniżyć” się do poziomu dziecka i popatrzeć na świat jego zainteresowanymi oczyma, z otwartym sercem i prawdziwym entuzjazmem?

Warto doceniać pracę i starania “młodych” to oni nas zastąpią!

Młodzieży z naszej MDP życzymy radości z życia i niekończącej się drogi do ratownictwa z pasją…

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski