Świąteczny posiłek

czwartek, 26 Grudzień 2013 15:40
Świąteczny posiłek

22 grudnia 2013 roku strażacy OSP Kęty po raz pierwszy zorganizowali na płycie kęckiego rynku „wigilijkę” dla osób samotnych i potrzebujących.

Każdy, kto od godziny 15.00 zgłosił się do kuchni polowej otrzymał ciepłe danie w postaci czerwonego barszczu z uszkami, grochówkę i oczywiście chleb. Posiłek można było spożyć w przyjacielskiej atmosferze z kolędami w tle. Liczba zainteresowanych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W sumie wydano ponad 70 porcji, a ponadto chętni otrzymali jedzenie na wynos w słoikach i termosach. Cała przygotowana na tą okazję strawa została rozdana.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować sponsorom akcji, bez których pomoc nie zostałaby zrealizowana: Piotr Sommer „Talli Kebab”, Agata Drewniak „P.P.H.U. Hurtownia Opakowań”, Tadeusz Brzuchański „Piekarnia Kobiernice” oraz Tadeusz Oczkowski „Piekarnia Porąbka”.

Tego dnia nie mogliśmy zapomnieć o dzieciach. Wcześniej przygotowane paczki ze słodyczami dostarczyliśmy do kęckiego Domu Dziecka. Miłym akcentem akcji były również odwiedziny harcerzy, od których otrzymaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju, które roznieśliśmy do swoich rodzin i bliskich.