Święto Niepodległości 2021 okiem MDP

sobota, 13 Listopad 2021 16:30
Święto Niepodległości 2021 okiem MDP

Narodowe Święto Niepodległości minęło dla naszej drużyny bardzo intensywnie. Rano uczestniczyliśmy w obchodach święta na naszym Kęckim rynku. Złożyliśmy kwiaty przy grobie nieznanego żołnierza i tablicy upamiętniającej pobyt Józefa Piłsudskiego w Kętach. Wzięliśmy udział w defiladzie na uroczystą Msze Świętą. Tam również zostały złożone kwiaty. Oczywiście przy każdym z tych miejsc, wartowali nasi druhowie. Po Mszy Św. wróciliśmy na jednostkę gdzie przy drobnym poczęstunku i naszym – strażackim gronie obchodziliśmy Święto Niepodległości. Nasza grupa wokalna zaśpiewała patriotyczne pieśni, między innymi „rozkwitały pąki białych róż”.

Dzisiaj również odbył się „Bajkowy Festiwal Piosenki Harcerskiej” organizowany przez Hufiec ZHP Kęty, w którym wzięliśmy udział. Wystąpiliśmy z piosenką harcerską „tak jak ptak” oraz bajkową „bał cziki bał”. Udało nam się zdobyć dwa drugie miejsca!

Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy pozostałym grupą. Wspaniale się bawiliśmy i czekamy na następną edycję!

Foto: Wojciech Bujarek