Świeżaki w szeregach JOT

środa, 15 wrzesień 2021 17:12
Świeżaki w szeregach JOT

Kolejne osoby zasiliły szeregi naszej Jednostki Operacyjno Technicznej (JOT). W sierpniu po ponad miesięcznym szkoleniu 3 osoby pozytywnie zaliczyły egzamin kursu podstawowego organizowany przez KP PSP Oświęcim.

Nasi nowi adepci ratownictwa oprócz kursu obligatoryjnego czynnie uczestniczą w wewnętrznych szkoleniach doskonalących.

Cieszymy się, że w naszych szeregach pojawiają się ludzie z bogatym doświadczeniem z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (praca u podstaw przynosi wymierne efekty) oraz osoby, dla których straż jest nowym etapem w ich rozwoju osobistym.

Gratulujemy wytrwałości w oczekiwaniu na upragniony dokument pozwalający na udział w akcjach. Dla niektórych, z uwagi na formę prowadzenia kursu (20 dni kursu w ciągu ok. miesiąca, w godzinach często kolidujących z pracą) było to aż dwa lata!!

Gratulujemy dh Arturowi, dh Olkowi i dh Mariuszowi!
Kolejni druhowie rozpoczęli kurs wrześniowy – trzymamy za nich kciuki.
Dla wszystkich jest to kolejny etap realizowania swoich marzeń i pasji. Cieszymy się, że chcą z nami podążać drogą “ratownictwa z pasją…”