Sylwia Kaczan

piątek, 01 Wrzesień 2017 15:50
Sylwia Kaczan

Sylwia Kaczan  – “Ratowanie strażaka – obciążenia psychiczne oddziałujące na biorących udział w akcji”.

Psycholog, absolwentka kryminalistyki w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
Przez kilka lat pracowała jako Specjalista ds. Poszukiwań i Koordynator Linii Wsparcia, a potem Dyrektor Fundacji ITAKA, m.in. jest autorką raportu „Monitoring działań Policji w poszukiwaniach zaginionych na otwartym terenie”. Jest psychologiem współpracującym z grupami poszukiwawczo-ratowniczymi i Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Od kilku lat zajmuje się opiniowaniem jako specjalista w zakresie psychologii Sądu Okręgowego w Warszawie i psycholog w Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie.

Prywatnie „słoik warszawski”, wspierająca nas od kilku lat w zakresie psychologii ratownika oraz poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym. Przyjaciel naszej jednostki, który pomaga nam w lokalizacji cienkiej czerwonej linii u naszych ratowników.

„Każdy ma swoją cienką czerwoną linię – tylko każdy w innym miejscu.”