Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2022.03.27 – Siłowe otwieranie drzwi… i nie tylko.

OSP Kęty
poniedziałek, 28 marzec 2022 18:06
2022.03.27 – Siłowe otwieranie drzwi… i nie tylko.

27 marca 2022 r. w Warszawie odbyło się szkolenie z cyklu „Siłowe otwieranie drzwi” organizowane przez FireTrap.pl

Podczas szkolenia omówiono następujące tematy:

  • czym otwieramy drzwi
  • budowę i podział drzwi pod względem taktyki i techniki otwierania
  • małoinwazyjne otwieranie kłódek i zamków
  • otwieranie okien, przecinanie kłódek i zawiasów
  • współpraca topora z chuliganem

Po blisko 11 godzinach nauki, ćwiczeń praktycznych i przede wszystkim wymiany doświadczeń, wracamy z poszerzoną perspektywą i nowymi umiejętnościami, które skutecznie pozwolą usprawnić działania ratownicze i poprawią jakość podejmowanych czynności.

Dziękujemy instruktorom FireTrap.pl za owocnie spędzony dzień i praktyczne uświadomienie, że w siłowym otwieraniu drzwi przede wszystkim liczy się technika i umiejętne rozpoznanie, jakie kroki należy podjąć by działać zarówno sprawnie, ergonomicznie i ekonomicznie. Siła przyłożona do wykonania zadania jest ostatnim elementem całości układanki pt.: “siłowe otwieranie drzwi…”

Szkolenie w całości sfinansowane zostało ze środków własnych strażaków. Jeżeli chcesz wesprzeć nasze działania zachęcamy m.in. do przekazania 1% z podatku na działalność statutową naszego stowarzyszenia.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski