Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Szkolenie “Małopolska 2020” w Gdańsku.

OSP Kęty
wtorek, 15 wrzesień 2020 22:13
Szkolenie “Małopolska 2020” w Gdańsku.

W dniach 11-13 września 2020 r., dzięki uprzejmości druhów z  Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Gdańsk, zorganizowaliśmy szkolenie “Małopolska 2020” na poligonie gruzowiskowym w Gdańsku. Celem szkolenia było doskonalenie pracy zespołów ratowniczych w środowisku gruzowiskowym. Zgłębialiśmy wiedzę teoretyczną i zdobywaliśmy doświadczenie w zakresie pracy psów ratowniczych, kamery wziernikowej i geofonu.

Jednocześnie ważnym aspektem wyjazdu była integracja i zacieśnianie współpracy z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Goszcza, czyli kontynuacja projektu, którego celem jest unifikacja i współpraca grup poszukiwawczo-ratowniczych podczas działań i szkoleń na terenie naszego województwa.

Podziękowania kierujemy dla dh Michała Szalca za przybliżenie pracy strażaków podczas misji zagranicznych, szczególnie ostatniego wyjazdu do Bejrutu (Liban), oraz ratownika Jacka Spetha z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Brzegowa Stacja Ratownicza w Świbnie za ciepłe przyjęcie i wprowadzenie w specyfikację pełnionej służby SAR.

W dniu 11 września nie zabrakło  pamięci o ofiarach ataku terrorystycznego na World Trade Center z 2001 r.
Będąc w Gdańsku nie mogło także zabraknąć wizyty na Westerplatte, by uczcić pamięć bohaterów 1939 r.
Gdańsk jest miastem pełnym historii, również tej ratowniczej…

Szkolenie finansowane było ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gmina Kęty oraz przy wsparciu paliwowym Grupy LOTOS.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski